>
Strona główna > Archiwum > MIESIĄC JĘZYKA OJCZYSTEGO

MIESIĄC JĘZYKA OJCZYSTEGO

Szanowni Państwo,

Wydział Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie przy współpracy z Kołem Naukowym Językoznawców Studentów UJ im. Mieczysława Karasia organizuje od 21 lutego do 21 marca 2023 roku Miesiąc Języka Ojczystego.

W tym roku nasza inicjatywa odbywa się pod honorowym patronatem Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. dr hab. Jacka Popiela oraz pod honorowym patronatem Dziekana Wydziału Polonistyki dr hab. Jarosława Fazana, prof. UJ.

W imieniu organizatorów pragniemy Państwa zaprosić do wzięcia udziału w konkursie:

VIII Ogólnopolski Konkurs na Gadkę “Gadajcie, jak dawniej we wsi pracowano”

Udział w konkursie polega na przesłaniu pracy konkursowej w formie nagrania filmowego w postaci gwarowego niewierszowanego, oryginalnego (czyli wcześniej nieprezentowanego) monologu na zadany temat. Konkurs nie ma żadnych ograniczeń wiekowych!

W konkursie poza nagrodami głównymi zostaną również przyznane nagrody publiczności. Głosowanie na nagrodę publiczności będzie miało miejsce na facebookowej stronie Sekcji Dialektologii i Socjolingwistyki UJ oraz na kanale YouTube Miesiąca Języka Ojczystego

Terminy:

  • Koniec nadsyłania prac konkursowych — 8 kwietnia 2023 r.
  • Ogłoszenie wyników I etapu konkursów — do 15 kwietnia 2023 r.
  • Wszyscy finaliści zostaną poinformowani, w jakiej formie odbędzie się finał do 15 kwietnia. Podczas finałów zostaną ogłoszone wyniki konkursów.

Szczegóły oraz regulaminy z formularzami zgłoszeniowymi dostępne są na stronie:  https://mjo.uj.edu.pl/konkursy-2/konkursy-2023/

Instrukcja korzystania z WeTransfer: http://mjo.uj.edu.pl/wp-content/uploads/WeTransfer_instrukcja.pdf

Z wyrazami szacunku,

Koordynatorzy Miesiąca Języka Ojczystego UJ 2023

Top